Jaukajiem.Lv

Galvenā » Raksti » Šoks » Indijā izbēdzis leopards izraisa paniku pilsētā
Autors: Daavitis
9:33 AM

Indijā izbēdzis leopards izraisījis paniku Merathā, kur klaiņojošā dzīvnieka dēļ pirmdien slēgtas skolas un koledžas, informēja kāda vietējā amatpersona, ziņo LETA-AFP.

Ziņu aģentūra PTI vēsta, ka leopards ievainojis sešus cilvēkus. Leopards tika pamanīts svētdien, klaiņojot pa pilsētas ielām, un viņu vēl arvien nav izdevies noķert.

Svētdien plēsējs tika redzēts tukšā palātā armijas slimnīcā. Tika izsaukti ugunsdzēsēji, kuriem izdevās iešaut leopardam trankvilizatoru devu, bet leopardam izdevās izlauzties no dzelzs režģa un aizbēgt.

Pēc tam leopards tika manīts kinoteātrī un dzīvojamo māju blokā. Drošības apsvērumu dēļ varasiestādes slēgušas mācību iestādes un aicinājušas slēgt arī tirgus, vēsta PTI.

Leopardu meklē policisti, karavīri un vides aģentūru darbinieki, bet līdz šim viņu pūliņi nav nesuši rezultātus. Dzīvnieka notveršanu traucē arī lielais ziņkārīgo pūlis, kas vēlas ieraudzīt leopardu, ziņo PTI.

Pagājušajā nedēļā Čhatisgaras štatā leopards saplosīja piecgadīgu zēnu. Šie un citi līdzīgi negadījumi raisījuši bažas par kaķu dzimtas plēsēju dabiskās vides izzušanu, kas spiež šos dzīvniekus ieklīst apdzīvotos rajonos.

Pērn video tika fiksēts, kā Mumbajā kāds leopards iekļūst dzīvojamās mājas foajē un sakož mazu sunīti.

Savukārt Utarpradēšas štatā joprojām nav notverts tīģeris, kas kopš pagājušā decembra, domājams, nogalinājis aptuveni desmit cilvēkus. Pasaules Dabas fonds (WWF) aicinājis pievērst lielāku uzmanību Indijas leopardu dabiskās vides stāvoklim, norādot, ka šiem dzīvniekiem nepieciešams plašums, kur pārvietoties.

"Mēs nevaram ielikt visus leopardus krātiņos. Mēs nevaram aizvākt visus cilvēkus, kuri dzīvo tuvu meža apgabaliem. Mums jātiek galā ar situāciju labākajā veidā, kādā spējam," norādīja WWF Indijas nodaļas pārstāvis. 2011.gadā Indijā tika uzskaitīti 1150 leopardi.


Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]