Jaukajiem.Lv

Galvenā » Raksti » Fakti » Pasaulē dārgākās rotaļlietas
Autors: Daavitis
12:00 PM

Ar mantiņām rotaļājas ne tikai bērni, bet arī pieaugušie un visai turīgi cilvēki.

Izveidoju nelielu topu par pasaules dārgākajām rotaļlietām.

Foto: © Barcroft Media
rdquoMarklinrsquorsquo... Autors: FiicHa Pasaulē dārgākās rotaļlietas
1.

”Marklin’’ Ražotie rotaļu vilcieniņi koloekcionāru acīs ir liela vērtība. Par vienu vagonu sastāvu cilvēki ir gatavi maksāt līdz pat 179 140 dolāriem. 1906.gadā ražotais vilcieniņš ‘’Christie’s’’ izsolē ASV tika pārdots tieši par tādu summu. Trīs metrus garais rotaļu vilcieniņš, kas sastāvēja no restorānvagoniņa, 1.klases pasažieru vagona, speciāla smēķētāju vagoniņa un lokomatīves, kas avulaik no rotaļu skursteņa pat spēja laist īstus dūmus, pagājušā gadsimta sākumā tika izgatavots, lai greznotu rotaļlietu veikalu skatlogus. Vēlāk šo mantiņu īpašumā ieguva kāda turīga ASV ģimene. Teju 100 gadus vilcieniņš bija šīs ģimenes relikvija, kamēr to nolēma izlikt izsolē un pārdeva kādam Londonas kolekcionāram.

Kompānija... Autors: FiicHa Pasaulē dārgākās rotaļlietas
2.

Kompānija ‘’Hasbro’’ 1964.gadā sāka ražot rotaļu karavīru sēriju ‘’G. I. Joe’’. Pirmā izlaiduma zaldātiņš – 30 cm garais, ar rokām darinātā formas tērpā ietērptais plastmasas vīriņš mūsdienās izsolē tika pārdots par 200 tūkstošiem dolāru. Karavīra izskats ir visai reālistisks – viņš pārstāv vienu no ASV armijas divīzijām, spēj kustināt rokas un kājas, sejā rēta. Tika ražotas četru dažādu veidu formas tērpos ieģērbtas lelles, kas ieguva milzīgu popularitāti. Pāris gadu desmitu laikā rotaļlietas popularitāte turpināja strauji augt. 2003. Gadā pirmā ražojuma zaldātiņš, ko savulaik pārdeva par četriem dolāriem, tika nopirkts, samaksājot 200 000 dolāru. Mantiņu nopirka komiksu tirgotājs Stīvens Gepli.

20gadsimta sākumā radīta... Autors: FiicHa Pasaulē dārgākās rotaļlietas
3.

20.gadsimta sākumā radīta slavenā franču leļļu meistara Albēra Markē radītā Porcelāna lelle 21. Gadsimta izsolē nopirka par 263 000 dolāriem. Pirmo reizi tā kopā ar vairākiem simtiem citu leļļu – īstu mākslas darbu – izstādija specializētā leļļu izstādē 1915.gadā Parīzē. Jau toreiz visi eksemplāri tika pārdoti dienas laikā. Līdz mūsdienām saglabājušas labi ja 20 šādu leļļu, par kurām kolekcionāri gatavi maksāt desmitiem un simtiem tūkstošu dolāru. Kolekcionāru acīs vērtība ir arī mūsdienās tapušām lellēm, ja vien tās tērptas un rotātas dizaineru darinātos aksesuāros. ‘’Mattel’’, kas pasauli apgādā ar oriģinālajām Bārbijām, 2007.gadā sadarbojies ar Austrālijas dizaineru Stefano Kanturi, pasaulē laida Super bārbiju. Lelle tērpta elegantā, melnā vakarkleitā, kas radīta tieši viņai, ap kaklu akskluzīva rozā briljantu kaklarota, bet pirkstā briljantu gredzens. Matu griezums un meikaps speciāli izstrādāts tieši šim lelles modelim. Izsolē šī daiļava pārdota par trešdaļu miljona dolāru. Tas esot maz. Lelles radītāji cerēja vismas uz 600 tūkstošiem. Iegūtā nauda nodota krūts vēža izpētes centram ASV.

Pēc mēmā kino aktrises... Autors: FiicHa Pasaulē dārgākās rotaļlietas
4.

Pēc mēmā kino aktrises Kolīnas Mūras 1930.gadā pasūtījuma tapusi Pasaku pils 1947. Gadā tika nopirkta precīzi par pusmiljonu dolāru un pašlaik apskatāma Čikāgas Zinātnes un rūpniecības muzejā. Rotaļlietu, kas būtībā ir mākslas šedevrs , darināja ap 7000 amatnieku, mākslinieku, juvilieru, stikla un kokgriešanas meistaru. Pils ir maza, taču ar īstām mēbelēm, īstām, mazām grāmatām rotaļu plauktos, antikvārām vāzītēm, dārzu, kariežu parku. Viss izrotāts ar īstām pērlēm un dārgakmeņiem. Ja šo mantiņu tirgotu mūsdienās, tās cena būtu daudzreiz lielāka nekā pirms teju 70 gadiem.

Juviliera Ginzas Tanakas... Autors: FiicHa Pasaulē dārgākās rotaļlietas
5.

Juviliera Ginzas Tanakas radītais zelta šūpuļzirdziņš bija dāvana Japānas kroņprincim. Rotaļlieta tapa no 30 kilogramiem tīra zelta. Labi domātā rotaļlieta diemžēl esot izrādījusies ne pārāk ērta, jo mazulis to patstāvīgi nespēja pārvietot. Juvelieris savukārt uzsvēra šūpuļzirdziņa priekšrocību – tā stabilitāti. Lai arī kādi būtu abu pušu argumenti, beigās mantiņa dika pārdota izsolē par 1,28 miljoniem doloaru, bet mazias princis dabūja vienkāršākas mantiņas, kas vairāk atbilda Japānas imperātora audzināšanas vērtībām – pieticībai un askētismam.

1995gadā atzīmējot Rubika... Autors: FiicHa Pasaulē dārgākās rotaļlietas
6.

1995.gadā, atzīmējot Rubika kuba 15 gadu jubileju, kompānijas ‘’Diamond Cutters International’’ juvelieris izgatavoja kubu no zelta, briljantiem, ametistiem un rubīniem. Protams ,ka mantiņa pilnībā darbojās un bija izmantojama. Tā maksāja 1,5 miljonus dolāru un tolaik tika iekļauta ginesa rekordu grāmatā kā pasaules dārgākā rotaļlieta.

2000gadā rekordu pārspēja... Autors: FiicHa Pasaulē dārgākās rotaļlietas
7.

2000.gadā rekordu pārspēja Luija Vitona lietusmētelī un beretē tērpts Plīša lācītis Tedijs. Vērtība bija gan pašam lāccītim, gan dārgajam tērpam. Zināms ,ka vārdu ieguvis no ASV prezidenta Teodora Rūzvelta, kurš medībās apžēlojis lāci un nav to nošāvis. 2000.gadā dārgo modes tērpu valkātājs Tedijs labdarības izsolē tika pārdots par 2,1 miljonu dolāriem.

Ja kādam mājās nav garāžas... Autors: FiicHa Pasaulē dārgākās rotaļlietas
8.

Ja kādam mājās nav garāžas, kurā turēt īstu ‘’Lamborghini Aventador LP 700-4’’,tad var iegādāties arī mazāku – rotaļu modeli. Cena – 4,7 miljoni dolāru. Modelis ir roku darbs, tā cena 12 reizes pārsniedz oriģinālās mašīnas cenu. Iemesls ir ļoti vērtīgie materiāli un dārgmetāli, kas izmantoti modelīša izgatavošanai, un, protams dārgakmeņi mašīnas izrotāšanai.

Pascaronlaik pasaules... Autors: FiicHa Pasaulē dārgākās rotaļlietas
9.

Pašlaik pasaules dārgākā mantiņa maksā 6,2 miljonus dolāru. Tā ir Mehāniskā lelle ‘’L’oiseleur’’ (putnu ķērājs), kas ir 120 cm gara, sastāv no 2340 detaļām un sver 55 kilogramus. Lelle spēlē mūziku un kustas, tās sejas grimases spēj atainot emocijas. Īsts mehānisks brīnums mūsdienu virtuālajā pasaulē.


Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]