Jaukajiem.Lv

Galvenā » Raksti » Fakti » Par ko kaķi zina, bet nerunā
Autors: Daavitis
12:17 PM

Īsti kaķu mīļotāji zina par saviem mīluļiem gandrīz visu. Un tomēr ir dīvaina un neparasta pasaule, kurā kaķi nevienu neielaiž, bet kuru izmanto saviem mērķiem- tā ir kaķu Aizspogulija, ekstrasensora pasaule...

Gadās lasīt nbspstāstus... Autors: Raziels Par ko kaķi zina, bet nerunā
1.

Gadās lasīt  stāstus  par kaķiem, kuri ir veikuši simtiem un tūkstošiem kilometru, lai atgrieztos mājās, ceļojot pat vairākus mēnešus. Piemēram, Kalifornijas kaķis Cukuriņš, kurš ceļojot kopā ar saviem saimniekiem izlēca no mašīnas un pazuda. Visiem par brīnumu kaķis pārradās mājās pēc gada, veicot 2400 km lielu attālumu. Vai Sutijs, kurš pameta savas mājas kopā ar savu saimnieci...Un kaķim, protams, neviens neko nevaicāja! Bet viņam vecajā vietā patika labāk, un viņš, 5.mēnešos veicis 150. km, atgriezās atpakaļ. Un tā- beidzot kaķu mīkla ir atminēta! Nelielos attālumos kaķis atrod ceļu, pateicoties savai lieliskajai reedzes atmiņai, bet kā ir ar lieliem attālumiem?

Sarežģītās situācijās kad... Autors: Raziels Par ko kaķi zina, bet nerunā
2.

Sarežģītās situācijās, kad redzes atmiņa nevar palīdzēt, kaķis orientējas pēc ģeomagnētiskā "zīmējuma"  Zemes virspusē. Tāpēc kaķim nav obligāti jāskatās uz ceļu un jāatceras ceļš, pa kuru viņu aizved no mājām. 

Eksperimentāli tika... Autors: Raziels Par ko kaķi zina, bet nerunā
3.

Eksperimentāli tika pierādīts, ka, pat ja kaķi iebāž maisā, viņš vienalga atceras ceļu. Pēc tam kaķis atgriežas mājās tieši pa to ceļu, pa kuru viņu aizveda, atkartojot visus līkločus, pa kuriem viņš tika vests. Bet kur īsti kaķiem atrodas orgāns, kurš uztver Zemes elektromagnētiskā lauka zīmējumu?

Kaķa kaulos tika atrastas... Autors: Raziels Par ko kaķi zina, bet nerunā
4.

Kaķa kaulos tika atrastas sīkas metāla daļiņas priekšējās un pakaļējās ķepu apakšējās locītavās. "Ieraudzīt" gan tās var tikai ar skanējošu elektronu mikroskopu. Pavisam nesen to atklāja Stokholmas universitātes zinātnieki. Šādas "rokasspradzes", izrādās, gan ir ne tikai kaķiem, bet arī citiem dzīvniekiem, kuri ir slaveni ar savu spēju atrast mājas, piemēram, suņiem. Izrādās, ka izņēmums nav arī cilvēks.

Mēs esam par daudz gudri, lai paļautos savām sajūtām?????

Vēl viena kaķu apbrīnojama... Autors: Raziels Par ko kaķi zina, bet nerunā
5.

Vēl viena kaķu apbrīnojama spēja ir  tāda, ka kaķi sajūt briesmas un vietās, kur ir notikušas zemestrīces, iedzīvotaji parasti atceras, ka pirms tām kaķi ir bijuši ļoti nemierīgi! Šo kaķu talantu zina visi, bet kā to izskaidrot? Si iemesla dēļ minkām pat ir pārmesta sadarbība ar tumsas spēkiem!

Li Šuhua, ķīniešu pilsētiņas Fuļinas iedzīvotāju, četros no rīta pamodināja šausmīga kaķa brēcieni. Kaķis skraidīja pa dzīvokli, skrāpēja logu stiklus un durvis. Izbrīnījusies Li ģimene, kuru bija pamodinajusi kaķa ārdīšanās, skatījās, kā kaķis metas pie jaunākā ģimenes locekļa un ar nagiem norāva viņam segu, pēc tam ar zobiem ieķērās saimnieces naktskrekla malā un vilka viņu uz durvīm. Šajā brīdī mājas saimnieks ievēroja, ka ēkas sienās un griestos ir paradījušās plaisas, un ģimene metās laukā, un aiz viņiem sabruka divstāvu ēka. 
Bet kā tomēr kaķiem izdodas uzzināt par draudošajām briesmām?. 

Noslēpums ir tajā ka kaķis... Autors: Raziels Par ko kaķi zina, bet nerunā
6.

Noslēpums ir tajā, ka kaķis ir tik jūtīgs, ka sajūt spriegumu materiālos un konstrukcijās, apmēram tā, kā cilvēks redz,ka audums pirms tā, ka sāk plīst, izstiepjas un kļūst plānāks. Ja cilvēkam jautātu, vai viņš jūt saspiesta priekšmeta "sasprindzinājuma laukus", viņš atbildētu noliedzoši, bet kaķi...kaķi pasmaidītu, jo viņiem tā ir pilnīgi parasta lieta. Tieši tapat to visu jūt skudras un termīti- pēdējie var apēst krēslu, galdu un visu māju tā, lai tie nesabruktu uzreiz. Viņi izgrauž koku tā, lai neskartu tā galvenās nesošās šķiedras, kuras apēd pašas pēdējās.

Tiescaroni tapēc daudzi... Autors: Raziels Par ko kaķi zina, bet nerunā
7.

Tieši tapēc daudzi dzīvnieki cenšas tikt laukā no mājas pirms zemestrīcēm- pat bites izlido no stropiem. Ieklausoties dzīvniekos cilveki varētu paglābties no daudzam nepatikšanām!

Pirms zemestrīces pie paaugstināta Zemes garozas sprieguma ģeomagnētiskais tīkls kļūst plānāks, bet iezīmējas skaidrāk. Uz to reaģē pat stikla caurulītēs ieslodzīti vienšūņi- sīkbūtnes savācas šaurās un labi atšķiramās joslās.  Acīmredzot,uz to pašu reaģē kaķi,kurus pārņem nelaimes priekšnojautas....un kaķēni tiek nogādāti drošās vietās. (Starp citu, cilvēkus kaķi arī uztverot ka padumjus kaķēnus, tieši tāpēc viņiem reizēm tiek nestas beigtas peles- lai mācās, kas ir labs!)

Nevar izslēgt hipotēzika... Autors: Raziels Par ko kaķi zina, bet nerunā
8.

Nevar izslēgt hipotēzi,ka mainoties Zemes magnētiskajam laukam, " sprieguma" zonās mainās arī statiskā elektrība,kuru arī uztver kaķi. 

Daudzām tautām ir ieraža jaunuzceltā mājā ielaist kaķi...

Varbūt visdrošākie lielveikali ir ne tie, kuru griestos nav plaisu, bet tie,  kuru skatlogā, piemēram, mierīgi guļ kaķis?

Anglijas iedzīvotāji II... Autors: Raziels Par ko kaķi zina, bet nerunā
9.

Anglijas iedzīvotāji II Pasaules kara laikā atklāja,ka ātrāk par gaisma trauksmes sirēnām viņus par uzlidojumiem brīdina kaķi...

Un ne velti šajā laikā radās Dikinas medaļa- Viktorijas krusts dzīvniekiem, kuri ir glābuši cilveku dzīvības..

 Autors: Raziels Par ko kaķi zina, bet nerunā
10.  

Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]