Jaukajiem.Lv

Galvenā » Raksti » Fakti » Latvijas hokeja izlase piedzīvo zaudējumu zviedriem
Autors: Daavitis
11:28 PM

Latvijas hokeja izlase šovakar tikās ar Zviedrijas hokeja valstsvienību, Ziemas Olimpisko spēļu B grupas spēlē. Latvijas un Zviedrijas izlases ceļi Olimpiskajās spēlēs krustojušies vienu reizi, 2006. gadā Turīnā, kad mūsējie atzina zviedrus ar 1:6. Vienīgā reize, kad Latvija uzvarēja Zviedrijas izlasi ir 2009. gadā Pasaules čempionātā Bernē.

1 periodsnbspAktīvu spēli... Autors: Hokeja Blogs Latvijas hokeja izlase piedzīvo zaudējumu zviedriem
1.

1. periods Aktīvu spēli uzsāka abas komandas. Viens no Olimpiskajiem debitantiem Kristers Gudļevskis labi iejutās spēlē. Spēle ritēja no vieniem vārtiem uz otriem. Vienā no epizodēm ļoti sulīgu spēka paņēmienu pret Zviedrijas izlases līderu, Ēriku Karlsonu, izdarīja Jānis Sprukts. Mūsējie rādīja ļoti aktīvu spēli. Līdz perioda 7. minūtei Latvija nevienu metienu nebija izdarījusi. Spēlei ritot zviedri izskatījās mazliet apjukuši - mūsējiem ļoti fiziska spēli. Daugaviņš izskrēja 2:1 ar Zemgu, bet Zviedrijas aizsargs patraucēja un piespēle tieka pārtverta. Zviedri pieļāva vairāk kļūdas un mūsējie tās izmantoja. Noraidījumu, perioda 13. min., nopelnīja Artūrs Kulda. Latvijas izlase ļoti labi nospēlēja mazākumā un vārtus zviedriem neļāva gūt. Pie Zviedrijas izlases vārtiem izveidojām labu momentu (15. min.), bet vārtu vietā saņēmām noraidījumu. Diemžēl, bet mazākumā, Karlsona mesto ripu pielabo Aleksandrs Stīns un ripa Gudļevska vārtos, 0:1. Neilgi pirms perioda beigām pēc ļoti skaistas Jāņa Sprukta aklās piespēles, Lauris Dārziņš nospēlē pēc visām notīm un pārspēja Lunkvistu, 1:1. Pirmais periods beidzās ar neizšķirtu (1:1). Metienu attiecība par labu zviedriem - 12:4.

2. periods Ļoti aktīvi spēli uzsāka mūsējie un jau 1. minūtē nopelnīja vairākumu. Vairākumu Latvija realizē, metienu zilās līnijas pielabo Jānis Sprukts un vārti, 2:1. Pēcāk noraidījumu nopelna Ronalds Ķēniņš un vairākumā zviedri gūst vārtus (Ēriks Karlsons), 2:2. Pēc zaudētajiem vārtiem Latvija aktivizējās, darbs atalgojās ar vairākumu. Pirmo reizi šajā turnīrā laukumā izgājis Ralfs Freibergs, vairākums netika realizēts. Latvijas izlases aizsargi šodien spēlēja ļoti aktīvi. Mūsējie cīnījās ļoti aktīvi pretinieku aizsardzības zonā un atkal nopelnīts vairākums (spēle pusē). Vairākumā īsti zviedru aizsardzības zonā nenostājamies un vairākums nerealizēts. Tūlīt pēc mazākuma izturēšanas Zviedrijas hokejisti izveido ļoti bīstamu uzbrukumu uz Latvijas vārtiem, Gudļevskis netiek pārspēts. Perioda 14. min. nepamatotu noraidījumu Latvijas izlases rindās nopelnīja Arvīds Reķis. Zviedri realizē kārtējo vairākumu, 3:2. 17. min. noraidījumu nopelnīja mazais tīģeris - Koba Jass. Ceturtais vairākums - ceturtie vārti, 4:2. Kristeram Gudļevskim nevarēja pārmest ne par vienu no ielaistajiem vārtiem. 10 sekundes pirms perioda beigām noraidījumu nopelnīja Zviedrijas izlases hokejists, trešo trešdaļu sāksim ar vairākumu. Metienu attiecība par labu Latvijas hokeja izlasei 8:5.

3 periodsnbspSākoties... Autors: Hokeja Blogs Latvijas hokeja izlase piedzīvo zaudējumu zviedriem
2.

3. periods Sākoties trešajam periodam Latvijas izlasei bija lieliska iespēja gūt vārtus, bet ripu no vārtu līnijas novāca Zviedrijas izlases aizsargs. Vairākumam vēl nebeidzoties ar ļoti spēcīgu metienu Ralfs Freibergs trāpīja pa Henrika Lunkvista kājsargiem un pēc cīņas vārtu priekšā vārtus guva Zemgus Girgensons, 3:4. Latvijas izlase šajā mačā rāda pēdējo gadu vienu no aktīvākajām spēlēm. Šodien Gudļevskis ir savos uzdevumu augstumos. 12. min. fantastiska izdevība bija Mārtiņam Karsumam, bet mestā ripa sasniedz vien bortu. Pēc nerealizētās iespējams, savu iespēju realizēja Aleksandrs Edlers, 3:5. Pāris minūtes pirms spēles beigām Latvijai bija iespēja spēlēt vairākumā, bet tas nebija ilgi. Vairākumā pie Zviedrijas izlases vārtiem par rupjību noraidījumus nopelnīja Latvijas hokeja un Zviedrijas hokeja izlases spēlētāji (abpusējs). Nekas bīstams līdz trešā perioda beigām latviešiem nesanāca un piedzīvots zaudējums ar 3:5. Bet puiši malači, jo cīnījās ļoti!

Metienu attiecība par labu Zviedrijai - 30:25

Latvija - Zviedrija (1:1, 1:3, 1:1)  3:5

Vārti: 15:50 Patriks Berglunds (Aleksandrs Stīns, Ēriks Karlsons) 0:1, 18:48 Lauris Dārziņš (Kristaps Sotnieks, Jānis Sprukts) 1:1, 21:22 Jānis Sprukts (Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks) 2:1, 22:45 Ēriks Karlsons (Niklass Bekstrēms, Daniels Alfredsons) 2:2, 36:14 Daniels Alfredsons (Daniels Sedins, Aleksandrs Edlers) 2:3, 38:47 Džimijs Ēriksons (Olivers Ekmans-Larsons, Jakobs Silfverbergs) 2:4, 41:28 Zemgus Girgensons (Ralfs Freibergs, Kaspars Daugaviņš) 3:4Aleksandrs Edlers (Daniels Sedins, Markus Juhansons), 3:5.