Jaukajiem.Lv

Galvenā » Raksti » Fakti » ''Degviela'' radošajiem.
Autors: Daavitis
12:36 PM
Amerikāņu zinātnieki... Autors: GatisPRO ''Degviela'' radošajiem.
1.

Amerikāņu zinātnieki secinājuši, ka nelielas alkohola devas cilvēkam rada paaugstinātu atjautību, veicot radošus uzdevumus. Pētījumā, kas veikts llinoisas universitātē, piedalījušies 40 vīrieši, kas laiku pa laikam iedzert ''kompānijas pēc''. Pusei no dalībniekiem animācijas filmas skatīšanās laikā piedāvājā vieglas uzkodas un ar dzērveņu dzērienu atšķaidītu šņabi - tik daudz, lai tā daudzums asinīs sasniegtu vidēju koncentrāciju - 0,075%. (Starp citu, ASV automašīnu nedrīkst vadīt, ja šī koncentrācija sasniedz 0,08%).

Pārējie eksperimenta... Autors: GatisPRO ''Degviela'' radošajiem.
2.

Pārējie eksperimenta dalībnieki, kas bija iekļauti kontrolgrupā, to pašu filmu noskatījās bez alkohola lietošanas. Pēc tam visi brīvprātīgie izpildīja 15 radošus uzdevumus. Izrādījās, ka tie eksperimenta dalībnieki, kas atradās nelielā alkohola reibumā, parādīja krietni lielāku intuitīvo atjautību nekā tie, kas nebija dzēruši un līdz ar to domāja ar skaidru prātu. Turklāt ''alkoholiķiem'' uzdevuma atrisināšanai vidēji vajadzēja 11,5 sekundes, kamēr ''nedzērājiem'' 15,2 sekundes. Eksperimenta daļā, kur abas dalībnieku grupas bija pilnīgi skaidrā, ar tamlīdzīgiem uzdevumiem visi tika galā vienādi.

Pētījuma autori domā ka... Autors: GatisPRO ''Degviela'' radošajiem.
3.

Pētījuma autori domā, ka alkohols samazina uzmanības koncentrāciju, tādā veidā palīdzot atrast saikni starp jēdzieniem un idejām, kas pēc būtības cita no citas atrodas patālu. Pētnieki uzskata, ka tieši tāpēc alkohola lietošana ir plaši izplatīta mākslinieku, mūziķu un citu radošo profesiju vidē. Bez dzeršanas radošā doma ''nelido'' un netradicionāli risinājumi nenāk prātā...


Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]