Jaukajiem.Lv

Galvenā » Raksti » Dažādi » Sešas lietas, ko nedarīt, lai kļūtu par veiksmīgāku cilvēku
Autors: Daavitis
9:17 AM

Katrs no mums vēlas būt veiksminieks. Bet kas īsti raksturo veiksmīgu cilvēku? Vairums īpašību, piemēram, pašdisciplīna, ticība saviem spēkiem un apņēmība nepadoties, pie pirmajām grūtībām palīdz cilvēkam kļūt veiksmīgākam. Žurnāls "Forbes” ir apkopojis tos sešus ieradumus, kuri tev būtu jāpārtrauc darīt šodien, lai kļūtu par veiksmīgāku un laimīgāku cilvēku.

Katram indivīdam var būt sava panākumu atslēga, kas palīdz virzīties un attīstīties tālāk. Galvenais šajā procesā ir izbaudīt katru dienu. Neapstāties pie problēmām, kuras pirmajā mirklī varbūt šķiet neatrisināmas, jo galu galā risinājums var būt tavu acu priekšā.

Neapstājies pie grūtībām

Ikviens cilvēks, kurš kaut reizi savā mūžā ir noskrējis maratonu, zina, cik ļoti lielu pašdisciplīnu tas prasa. Pirmajos kilometros tavs prāts ir žirgts un varbūt pat vēlies uzstādīt personīgo rekordu. Nākamie kilometri kļūst arvien grūtāki un grūtāki. Līdz pienāk brīdis, kad tu jau domā mest visu pie malas, taču tad tavs prāts pats tevi sāk motivēt. Tu esi apņēmības pilns izturēt visu līdz galam. Sasniedzot finiša taisni, tu jūties gandarīts par paveikto un nevari vien sagaidīt, kad atkal varēsi skriet maratonu.

Mirklis, kad vēlies apstāties un padoties, patiesībā ir tas brīdis, kad tu gandrīz būsi sasniedzis savu mērķi. Mūsu smadznes ir tās, kuras saka, ka tas ir par grūtu, tu to nevari utt.  Šīm domām nevajag pievērst uzmanību. Galvenais ir atcerēties, kāpēc tu iesāki to darīt, kāds bija tavs mērķis. Tas var būt attiecināms uz jebkuru dzīves jomu, piemēram, kāds fitnesa mērķis, attiecības vai jauna darba meklējumi. Jo vairāk tu domā, ka gribi padoties, jo vairāk tu attālinies no sava mērķa. Līdz brīdim, kad vari nekad neuzzināt, kā tas ir - sasniegt to, ko tu gribi.

Neatliec visu uz rītdienu

Pietiek visu atlikt uz nākamo dienu! Ir divi iemesli, kāpēc tu varētu vilcināties. Viens ir tāpēc, ka šī lieta ir tik ļoti svarīga, ka tu nevēlies to iesākt, jo tu baidies, ka varētu izgāzties, vai arī nevēlies to darīt, jo kāds cits tevi spiež to darīt. Tāpēc, ja ir kāds pienākums, kuru tev tik ļoti negribas darīt, disciplinē sevi un apņemies to izdarīt pēc iespējas ātrāk. Tā tu atbrīvosies no šī uzdevuma un pavērsi sev iespēju piedzīvot daudz jaunus un aizraujošus notikumus. Ja esi apņēmies ko izdarīt, tad izdari to. Tā tu disciplinēsi sevi.

Pārstāj būt par „upuri”

Cilvēki bieži apgalvo, ka viņiem ir jādara kaut kas tāpēc, ka viņiem vienkārši „nav citas izvēles”. Tas ir ļoti muļķīgs un absurds apgalvojums, jo tev ir izvēle pilnīgi visā. Tu vari to darīt vai nedarīt, viss ir atkarīgs no tevis paša un tavas izvēlēs. Neviens tevi nespiež darīt to, ko tu negribi. Ja esi pieņēmis lēmumu atrasties vietā, kas nav pozitīva, tad tā ir tava vaina un tu nedari neko lietas labā, lai izkļūtu no sev nevēlamās situācijas. Tāpēc apgalvot, ka esi upuris un tev nav izvēles, ir nevietā. Tev nav jāuzturas darbā, kurš tev nepatīk. Ir daudz un dažādu iespēju, kas pavērs ceļu uz tavu sapņu darbu. Kas meklē, tas atrod. Ja tu tikai gaudīsies, ka viss ir slikti, ekonomiskā sitācija ir traģiska, arā ir slikts laiks, tava attieksme sitāciju neuzlabos. Negaidi, kad kāds cits tavā vietā kaut ko izdarīs, viss ir atkarīgs no tevis paša. Sabiedrība ir pieradusi gausties. Mēs visi apspriežam mūsu problēmas, visu vajag darīt ar mēru. Ja tu sāc katru savu teikumu ar „es nevaru”, tad drīzāk tu saki, ka „es negribu”. Cilvēkiem vieglāk ir visu kritizēt, nevis rast risinājumu. Tāpēc atmet domu par to, ka kāds cits ir vainīgs pie tavām problēmām. Labāk sāc uzņemties simtprocentīgu atbildību par saviem lēmumiem, jo neviens cits tos tavā vietā nav izdarījis.

Nesaki visam jā

Jogas instruktore Andžela Vāgnere (Angela Wagner) norāda, ka katru reizi, kad jūs pasakt kaut kam jā, jūs automātiski kaut kam pasakat nē. „Piemēram, kad pasaki jā, bāra laimīgajai stundai, kad kokteiļi ir par puscenu, tu pasaki nē sporta zāles apmeklējumam. Kad pasaki jā draņķīgam darbam, tu pasaki nē savai sapņu profesijai. Kad izvēlies ilgāk pastrādāt, tu pasaki nē savām attiecībām.”

Protams, tas nenozīmē, ka tev vairs nav jāsaka jā. Drīzāk tas nozīmē to, ka, pirms pieņem kādu lēmumu, izvērtē, kāda būs tava atbilde. Pasakot jā kaut kam, kas tev patiesība nerūp un nav svarīgs, tu pasaki nē kaut kam, kas tev patiešām rūp un ir nozīmīgs.

Negaidi

Bieži vien cilvēki neērtības vai drosmes trūkuma dēļ gaida, kamēr kāds cits spers pirmo soli. Piemēram, tu gaidi no sava priekšnieka algas pielikumu vai paaugstināšanu amatā. Tu pats zini, ka esi to pelnījis un esi tam gatavs. Ja tu nesāksi rīkoties pirmais, tad var iznākt tā, ka algas pielikumu arī nekad nesagaidīsi.

Ļoti apšaubāmi, ka tavs priekšnieks prot lasīt domas. Viņš zinās, ko tu gribi tad, kad tu to viņam pateiksi. Ja tiešām ļoti vēlies kāpt pa karjeras kāpnēm un attīstīties, tad pasaki to viņam. Ja nerunāsi par to, kas tev ir svarīgi, tad vienkārši pazaudē iespēju nonākt pie sava mērķa.

Neizvairies no pienākumiem

Tu neesi vienīgais, kam reizēm ir jādara tas, ko tu negribi. Bet tur ir tā sāls. Kad sasniedz savu mērķi un apzinies, cik daudz grūtību bija tavā ceļā uz mērķi, gandarījums par izdarīto būs divtik liels. Tāpēc neizvairies no pienākumu pildīšanas, piecelies un izdari to!Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]