Jaukajiem.Lv

    • Lappuse 1 no 1
    • 1
    Forums » Izklaide » Blogeru stūris » Top 3 cīņas mākslas
    Top 3 cīņas mākslas
    Dāvis LīvmanisOtrdiena,10:00 PM
    1
    Boss
    • 47 Posti
    • 3 Dāvanas
    1. Vieta - Karate


    Populārākais cīņas mākslas veids pasaulē - Karate

    Svarīgs ir fakts, ka karate tiek izmantots kailām rokām un tikai pašaizsardzības nolūkos.

    Kaut arī karate pastāv jau simtiem gadu, tikai pēc filmas „Karate mazulis” („Karate Kid”) 1984.gadā šis sporta veids strauji ieguva popularitāti.

    Pirmsākumos karate bija dažādu neorganizētu pašaizsardzības tehniku apkopojums, ko vēlāk pieslīpēja Skolotājs Funakoši.

    1916.gadā Japānā viņš ieviesa moderno karate. Kopš tā laika karate ieguva filozofisku segumu, jo Skolotājs mācīja pazemību un gara tīrību – karate kļuva par dzīves veidu.

    Tehniski tas sevī ietver blokus, sitienus un izvairīšanos no tiem.

    2. Vieta - Džudo




    Džudo - olimpiskais sporta veids, kurā atzīstamus rezultātus parādījuši arī Latvijas cīkstoņi

    Džudo radies 1806 gadā kā cīņas forma, kurā cīkstoņi ir apguvuši izmantot pretinieka spēku pret viņu pašu.

    Džudo radies Japānā, kur to ieviesa Dr. Džigoro Kano, par pamatu ņemot džiu-džitsu, Karate, Jawara, Teakvando, Kendo.

    Pamatos džudo ir tas pats, kas džiu-džitsu vai Teakvando, noņemot nost bīstamākos paņēmienus, jo cīkstoņi pārāk bieži tika traumēti cīņu laikā.

    Džudo ir olimpiskais sporta veids, bet Otrā Pasaules kara laikā tas tika apmācīts slepenajiem aģentiem.

    Džudo sevī ietver sitienus, blokus, metienus, aizsardzības paņēmienus + Paņēmienam pretpaņēmienu!

    Lūk arī bilde no manas foto sesijas, kur mūs trenniņa laikā fotogrāfēja. Atradu tik vienu bildi žņaugšanas laikā (es esmu tumšmatainais)!!!


    3. Vieta - Teakvando



    Teikvondo galvenais uzsvars tiek likts sitieniem ar kājām

    Teikvando ir radies Korejā un ir viens no populārākajiem cīņas veidiem pasaulē.

    Teikvando aizsākās 1.gadsimtā pirms mūsu ēras Taekkyon pilsētā, kur tas galvenokārt tika izmantots militāriem mērķiem.

    Kad mūsu ēras 670.gadā beidzās asiņainie impēriju kari, elitāra augstmaņu grupa – Hwa Rang Do, ziedoja sevi nesot mieru un savu goda kodeksu, kas ir mūsdienu teikvando filozofiskais pamats.

    Sporta veids Soo Bakh Do kļuva populārs otrajā tūkstošgadē, bet 20.gadsimta sākumā Japānas okupācijas režīms mēģināt iznīcināt Korejas kultūru, tāpēc karate tiešā veidā ietekmēja teikvando attīstību.

    Sporta veids savu mūsdienu nosaukumu ieguva 1957.gadā.

    Man gan ir pieredze ar šiem visiem sporta veidiem, bet principā es nodarbojos ar džudo...

    Varu pateikt, ka Ja Jūs vēlaties iet Teakvando tad Jums ir jāprot špagatu + cīņā uzvar tas kurš pirmais iesper, jo pretinieks jau guļ'jeb nav spējīgs iesist no spēriena...

    Džudo māca, kā lidināt cilvēku pa gaisu mest utt. metiena laikā izdarīt vēl kautko sāpīgu.. Džudo princips ir uzvarēt ļauno ja tā tulkojums ir Maigums pret ļaunumu vai kkā tā. :D

    karatē man ne īpaši tāpēc komentārus nesniegšu. :)
    Pielikumi: 3793527.jpg(118Kb) ·

    Forums » Izklaide » Blogeru stūris » Top 3 cīņas mākslas
    • Lappuse 1 no 1
    • 1
    Meklēšana:

Skatītākie raksti


Skatītākās filmas